Bulletin Příběhů bezpráví
červen 2018


Milí vyučující,
úvodem Vás chceme poprosit, abyste svým žákům připomněli, že už jen do konce června mohou nominovat na Cenu Příběhů bezpráví. Je to jedinečná příležitost, jak mohou vzdát úctu lidem, kteří se zachovali statečně za komunistického režimu – například pamětníkovi, který k Vám přišel na besedu v rámci Měsíce filmu na školách. Podání nominace zabere jen pár minut a můžete ji připravit přímo v hodině pomocí vytištěného formuláře. Nominování můžete využít také jako aktivitu po zhlédnutí našeho nového videa z pietní akce ke Dni památky obětí komunistického režimu, které zveřejníme na našem webu a facebooku 27. června. V závěru bulletinu Vám představujeme téma Měsíce filmu na školách 2018 a nabízíme možnost přihlásit se na podzimní semináře pro pedagogy pořádané Českou televizí.

Děkujeme za Vaši přízeň, přejeme Vám krásné a klidné prázdniny a těšíme se na další spolupráci!

Za Příběhy bezpráví
Veronika Stehlíková
CENA PŘÍBĚHŮ BEZPRÁVÍ
Nominujte do 30. června
Už jen pár dní zbývá do uzavření nominací na Cenu Příběhů bezpráví. Prosíme, připomeňte svým žákům, že nominovat mohou mladí lidé ve věku 13-30 let prostřednictvím jednoduchého online formuláře a poděkovat tak těm, kteří odvážně vzdorovali komunistickému režimu. Z nominací studentská porota vybere tři laureáty, kterým bude ocenění předáno na podzim v pražském kině Lucerna.
Nominační formulář
DEN PŘÍBĚHŮ BEZPRÁVÍ
Pietní vzpomínková akce
Stejně jako každý rok si i letos u příležitosti Dne památky obětí komunistického režimu připomínáme, že i díky jejich oběti jsme dnes svobodní. Spolu se studenty po setmění symbolicky vypustíme na Vltavu 248 papírových lampionů. Každý z nich ponese jméno jednoho popraveného z politických důvodů. Video z průběhu pietní akce bude 27. června zveřejněno na našich webových stránkách a na facebooku Příběhy bezpráví.  
MĚSÍC FILMU NA ŠKOLÁCH 2018
Známe téma dalšího ročníku!
V listopadu proběhne již 14. ročník Měsíce filmu na školách, do kterého se každoročně zapojují stovky škol z celé České republiky. Letošním tématem bude komunistický převrat v roce 1948. Můžete se těšit na dva nové filmy a bonusové materiály. Přihlašování spustíme na našich webových stránkách na konci srpna.
SEMINÁŘE PRO PEDAGOGY V ČT
Podzimní nabídka seminářů
Zajímá Vás, jak vznikají reportáže do Událostí, jak fungují peoplemetry nebo jak pracovat ve vyučovacích hodinách s ukázkami z televizního díla? Přihlaste se na seminář pro pedagogy základních a středních škol do České televize. Účast je zdarma a seminář je akreditován MŠMT. Na podzim proběhnou jeho tři různé celodenní varianty, stačí si vybrat!
Přečtěte si více o seminářích
Odhlásit se z odběru bulletinu
Jeden svět na školách
Člověk v tísni, o. p. s.