Vážení kolegové z oblasti cestovního ruchu, přinášíme zimní novinky ze Slovácka.
Při fašanku vyrazí do ulic medvědi či kominíci
Bujaré veselí, maškary v ulicích, spousta dobrého jídla i pití. To jsou fašanky na Slovácku. Slaví se téměř v každé obci, ale nejznámější jsou ve Strání. Tam na oslavy nestačí jen jeden den. Pětidenní zimní festival plný tradic, chutí a muziky se koná letos ve dnech 22.-25. února. Jinde na Slovácku se pochůzky s tradičním tančením „Pod šable“ budou konat nejčastěji v sobotu 22. února.
Čtěte více
Lyžujte na Slovácku
 Jarní prázdniny na svazích Slovácka? Proč ne? Máme jich tu v oblasti Chřibů nebo Bílých Karpat hned pět a na všech se aktuálně lyžuje. Vyrazit můžete na Horňácko do Filipova údolí, do Osvětiman, na Stupavu, Břestek nebo na Mikulčin vrch. 
Čtěte více
Tip na výlet: umělecký minigolf v Kovozoo
Kovozoo ve Starém Městě láká na další interaktivní projekt. Tentokrát jde o spojení umění a zábavy. Devět výtvarníků navrhlo minigolfové jamky, které jsou nejen originální, ale především plně hratelné. Hřiště je otevřeno každý den, až do 15. 3. 2020. Od pondělí do pátku od 10:00 do 17:00 hodin a o víkendu od 10:00 do 18:00.
Výzva: Vyfotíte Slovácko?
Jezdíte na výlety po Slovácku s foťákem v ruce? Rádi byste se o své fotky podělili, zejména v online prostředí? Napište nám! Pro více informací nás prosím kontaktujte na marketing@slovacko.cz. Nejlepší fotografie budou vystaveny na srpnové výstavě v Cafe 21 v Uherském Hradišti.
Více o atrakci
Baťův kanál a řeka Morava i v zimě vozí turisty
Romantika na Baťově kanále nemusí být nutně doménou letní sezóny. Šulcovi se svou výletní lodí Noe pravidelně v zimě brázdí vody řeky Moravy z přístaviště v Uherském Hradišti. Ne jinak tomu bude i na Valentýna, kdy během celého víkendu od pátku 14. 2 do neděle 16. 2. podniknou 3 plavby. Plavby mají své motto: „Plujeme pro všechny bez ohledu na vtahy a poměry“.
Nabídka krojovaných plesů na Slovácku
Mezi plesy na Slovácku vynikají ty krojové. I v zimě umožňují obdivovat krásu našich lidových oděvů. V nejbližších dnech se krojové plesy konají v Popovicích, Dubňanech, Tvrdonicích, Mikulčicích, Babicích, Vlčnově, Hluku či v Hodoníně. V Hluku půjde dokonce o ples s představením letošního krále pro jízdu králů. Další nabídku akcí sledujte na webu Slovácka.
Kolektiv Regionu Slovácko a Turistické asociace Slovácko
Tel. 775 004 523
Tel. 572 525 530
Facebook
www.slovacko.cz
Odhlásit se z newsletteru