Místní akční skupina      
                Jižní Slovácko, z. s.

Aktuální informace
z Podluží a Hodonínska

Červen 2020
"Aktuálně"
Místní akční skupina
Jižní Slovácko, z. s.
Valná hromada MAS v Mutěnicích
Zasedání Valné hromady MAS Jižní Slovácko proběhlo ve středu 03. 06. 2020 v Mutěnicích. Na první valné hromadě tohoto roku jsme projednali vyhlášení výzvy č. 9 – Doprava II a č. 10 – Stanice IZS II v rámci IROP a výzvy č. 4 v rámci PRV. Dále jsme představili aktivity MAS, které proběhly od poslední valné hromady a informovali o plánovaných aktivitách na rok 2020.
Nový člen naší MAS
V rámci valné hromady jsme přijali nového člena MAS Jižní Slovácko, a to Rodinné vinařství Bartoníkovi. Tímto je vítáme a těšíme se na spolupráci.
Rodinné vinařství Bartoníkovi - Hana Bartoníková vychází z dlouholeté rodové tradice prezentující typické malé slovácké vinařství orientované zejména na produkci maloseriových šarží vín při dosažení maximální kvality.
V současné době činí celková výměra obhospodařovaných ploch  vinic cca 11 ha a 1 ha šlechtěného sadu černého bezu. Výjimečnost vinařství spočívá v orientaci na výrobu specialit z vína a hroznů. Naleznete u nich 100% hroznové mošty, vinné želé, vinnou kyselku - versuj, zákusky plněné vinným želé a v neposlední řadě i pravé belgické pralinky plněné vinným želé. Dále zde naleznete další ucelenou nabídku moštů, nově ovocné a bylinkové sirupy a marmeládu z plodů černého bezu. 
Vinařství dále úzce spolupracuje s provozem  penzionu U Kostela v Mikulčicích a oficiálním Turistickým informačním centrem pro obec Mikulčice, jehož zřizovatelem je taktéž rodina Bartoníkových. Pro ubytované hosty a další zájemce o vinohradnictví a vinařství  pořádají exkurse a řízené degustace do svých sklepů v Mikulčicích a Lužicích, dále tematické cyklistické výlety sklepními uličkami v Mikulčicích, včetně návštěvy vinic spojených s výkladem populárně naučnou formou o pěstování vinné révy a výroby vína na Slovácku.
Místní akční plán rozvoje vzdělávání v ORP Hodonín II
V rámci projektu MAP II jsme měli naplánováno na duben a květen tohoto roku spoustu aktivit. Proběhnout měla Řemeslná olympiáda pro žáky 7. tříd základních škol ve spolupráci s ISŠ. V plánu jsme měli Žákovskou konferenci na téma kyberšikany a zapojili jsme se do projektu Příběhy našich sousedů. Na podporu čtenářské gramotnosti byly zajištěny besedy s autory v Městské knihovně Hodonín. Bohužel kvůli koronavirové pandemii jsme museli tyto aktivity přesunout na druhou polovinu tohoto roku. Přesto jsme nezaháleli a během pandemie jsme pedagogům zajistili tři webináře, o které byl velký zájem. Témata webinářů byla: ICT Classroom, ICT Classroom 2 a ICT kvízy a testy. Dění ve školství se začíná pomalu vracet do normálních kolejí a těšíme se na další aktivity, které v rámci MAP II budeme společně realizovat.
MAS Jižní Slovácko se zapojila do projektu Národní sítě MAS – REGIONY SOBĚ. Smyslem projektu je pomoci oživit lokální ekonomiku a podpořit místní výrobce a podnikatele po pokoronavirové době. ZDARMA vám zařídíme prezentaci na webu www.regionysobe.cz, kde již brzy bude největší koncentrace všech možných řemeslníků, výrobců a prodejců z celé republiky.

A vaše firma zde nesmí chybět!

Pokud máte zájem o prezentaci, kontaktujte nás na mail: pribylova@jiznislovacko.cz, nebo tel.: 775 004 581.
Regionální centrum v Hodoníně opět v provozu
Po nucené koronavirové pauze je od 11.5. 2020 znovu obnoven provoz Regionálního turistického informačního centra v Hodoníně.  1.6. se rozhlédli z radniční věže první letošní návštěvníci a odstartovali tak novou turistickou sezónu. Pokud hodláte vyrazit na výlet po okolí, určitě se zastavte v centru Hodonína, na věž můžete vystoupat od úterý do neděle, vždy v 9.30,10.30,11.30,13.30,14.30 a 15.30 hod.

Otevírací doba Regionálního turistického informačního centra:
Pondělí: Zavřeno
Úterý: 9:00 - 12:00 a 13:00 - 17:00
Středa: 9:00 - 12:00 a 13:00 - 17:00
Čtvrtek: 9:00 - 12:00 a 13:00 - 17:00
Pátek: 9:00 - 12:00 a 13:00 - 17:00
Sobota: 9:00 - 12:00 a 13:00 - 17:00
Neděle: 9:00 - 12:00 a 13:00 - 17:00

Více informací naleznete na webu:
Pro více informací o výzvách a poradenství nás neváhejte kontaktovat !
Pranostika na Červen: " Červen studený - sedlák krčí rameny."
Facebook
Místní akční skupina Jižní Slovácko, z. s.
Sídlo: Náměstí 177, 691 51 Lanžhot
Kancelář: Regionální centrum města Hodonína, Masarykovo náměstí 27, 695 01 Hodonín