Místní akční skupina      
                Jižní Slovácko, z. s.

Aktuální informace
z Podluží a Hodonínska

Leden 2021
"Aktuálně"
Místní akční skupina
Jižní Slovácko, z. s.
Registrace zde
Šanci pro regionální výrobce přináší značka „SLOVÁCKO regionální produkt“
Místní výrobci a farmáři ze Slovácka mají nyní jedinečnou možnost odlišit se od těch, kteří dodávají zákazníkům konvenční a uniformní zboží. Na podporu lokální ekonomiky a místních producentů vzniklo regionální značení. Nová značka nabízí šikovným producentům z regionu spoustu výhod. Společná prezentace a propagace, součást regionálního i celorepublikového značení, odlišení od ostatních, zahrnutí do společného e-shopu, prodej výrobků v nových prodejních místech, možnost účastnit se společných akcí jako jsou jarmarky, trhy, vzdělávací akce a další. Úspěšní žadatelé o značku budou své výrobky označovat jako: „SLOVÁCKO regionální produkt“.
Nové značení doplňuje už léta existující značku, Tradiční výrobek Slovácka, která se zaměřuje na certifikaci opravdu tradičních a etnograficky správně vyrobených výrobků. Novinka cílí na výrobce, kteří jsou regionální a jejich výrobní postupy jsou možná inovativnější či přizpůsobeny moderní době a na značku Tradiční výrobek Slovácka, by tedy nedosáhly. Může jít třeba o farmáře, pekaře, výrobce dalších potravin a nápojů, řezbáře, keramiky, šperkaře, švadleny a další šikovné lidi, kterým pod rukami vznikají unikátní produkty, které si zaslouží označení „SLOVÁCKO regionální produkt“.
Jaké jsou základní podmínky pro získání certifikátu? Je potřeba podat žádost a splnit formální náležitosti. O udělení značky bude poté rozhodovat komise složená z odborníků napříč obory. Ti budou hodnotit mimo jiná kritéria i použití místních surovin, podíl ruční práce na výrobě a specifičnost pro region.
Všichni za sebou máme velmi nelehký rok, a proto jedním z hlavních cílů značky je podpora lokální ekonomiky a místní produkce. Nákupem označeného výrobku místní podpoří své sousedy a turisté region, kde strávili pěknou dovolenou.
„SLOVÁCKO regionální produkt“ je zárukou regionálního původu.
Více informací se můžete dovědět při online představení značek, které se uskuteční 28.1.2021. Na toto setkání je třeba se registrovat ZDE.

Pro další podrobnosti můžete kontaktovat:

Zdeněk Šmýd
Turistická asociace Slovácko, z. s.
tel. 775 004 523,
email zdenek.smyd@slovacko.cz

Martina Urbancová
MAS Kyjovské Slovácko v pohybu
tel. 774 969 161
email martinaurbancova@kyjovske-slovacko.com


převzato z webu: www.slovacko.cz


Pro více informací o výzvách a poradenství nás neváhejte kontaktovat !
Pranostika na Leden: "Co leden sněhem popráší, to únor s vichrem odnáší."
Zkratky v textu
MAS - Místní akční skupina
IROP - Integrovaný regionální operační program
CLLD - Komunitně vedený místní rozvoj
PRV - Program rozvoje venkova
MAP - Místní akční plán
RC - Regionální centrum
RTIC - Regionální turistické informační centrum
TAS - Turistická associace Slovácko
Facebook
Místní akční skupina Jižní Slovácko, z. s.
Sídlo: Náměstí 177, 691 51 Lanžhot
Kancelář: Regionální centrum města Hodonína, Masarykovo náměstí 27, 695 01 Hodonín