Vážení kolegové z oblasti cestovního ruchu, přinášíme další novinky ze Slovácka.
Nová tiskovina shrnuje to nejlepší z akcí roku 2020
Rok 2020 bude na Slovácku pořádná jízda! Nabídka akcí je celoročně velmi pestrá. Košty, jarmarky, koncerty, folklorní festivaly, gastrofestivaly a další slavnosti. Ty nejzajímavější pro vás shrnuje právě vydaná brožura Kam na Slovácku 2020. Můžete si ji prohlédnout online a k dispozici je také v tištěné podobě. Právě v těchto dnech ji Region Slovácko a Turistická asociace Slovácko distribuují po celém regionu, do informačních center, k partnerům a dalším zájemcům.
Čtěte více
Slovácká konference se zaměří na cykloturistiku
Zajímají vás nové trendy v cykloturistice? Zaregistrovali jste módní vlnu singletrailů, ale nevíte, co všechno obnáší jejich provozování? Přemýšlíte o tom, jak měřit provoz na vaší cyklotrase nebo naučné stezce? Jestliže jste alespoň jednom odpověděli „ano“, přijeďte 25. března do Ratíškovic na VIII. Konferenci cestovního ruchu Slovácka, kde se dovíte odpovědi nejen na výše uvedené otázky, ale i mnohé další.  Letos má konference téma: Slováckem na kole. V programu je připraveno celkem jedenáct přednášek.
Čtěte více
Tip na výlet: stezka lovců mamutů
Naučná stezka "Po stopách lovců mamutů" o délce asi 1 km seznámí s poznatky o životě lovců mamutů a o osídlení krajiny v okolí Boršic. Kromě informačních tabulí na vás čekají dřevěné sochy zvířat a lovců v životní velikosti, stopy zvířat, posvátný šamanský sloup nebo krytá posezení. Zajímavostí stezky jsou tzv. vymítači mýtů a pověr. Jsou to grafické vsuvky v textu panelů, které boří zažité mýty a nepravdy z učebnic dějepisu. Více si přečěte ZDE.
Slovanské hradiště zahájí sezónu 2020 první jarní den
Slovanské hradiště v Mikulčicích nabízí s novou sezónou balíček novinek. Mezi ně patří především možnost návštěvy kaple sv. Markéty u Kopčan v rámci procházky z památníku přes novou lávku nad řekou Moravou. Další novinkou je možnost po prohlídce s průvodcem na stejnou vstupenku navštívit také vyhlídkovou věž a galerii. Sezóna začne 21. března.
Více si přečtěte zde
Naplno začíná sezóna koštů vína na Slovácku
Poslední víkend v březnu startuje 22. Derflanská výstava vín. Ochutnejte stovky vín z celého Slovácka a užijte si řízené degustace i poslech, zpěv a tanec u cimbálové muziky. Podrobný popis akce si přečtěte ZDE.
A rozhodně nejde o jedinou možnost na Slovácku, kde se naplno rozjíždí sezona vinných koštů. Už v úvodu března je to třeba v Kozojídkách, nebo v Lanžhotě. Region pak nabízí velké množství Josefských koštů, například v Popovicích, které se uskuteční třetí víkend v březnu. Váš oblíbený košt si najděte v akcích na turistickém webu Slovácko.cz. Stačí si v akcích zadat, že chcete jen košty a budete je mít jako na dlani. 
Rochus zahájí sezonu větráním peřin
Během 20. března 2020 návštěvníky skanzenu Rochus nečeká klasická komentovaná prohlídka s průvodcem ani akce zaměřená na výroční obyčeje. Návštěvníci Dne otevřených dveří a větrání peřin budou mít jedinečnou příležitost setkat se se zaměstnanci obecně prospěšné společnosti Park Rochus. Při setkání se dozví o tom, jaké to je pracovat ve skanzenu, co obnáší provoz muzea a také například na jaké akce se můžou letos těšit.
Čtěte více
Nová místa na webu Slovácka: Bánovský hrad
Web Slovácko.cz je stále bohatší o nová místa k navštívení. Jako poslední je to Bánovský hrad. Dnes již neexistující stavba stávala na návrší nad obcí, na místě řečeném Kalvárie (také nazývaném "Skala"). V současné době jsou na místě hradu postaveny tři kříže.
Čtěte více
Kolektiv Regionu Slovácko a Turistické asociace Slovácko
Tel. 775 004 523
Tel. 572 525 530
Facebook
www.slovacko.cz
Odhlásit se z newsletteru