Vážení kolegové z oblasti cestovního ruchu, přinášíme první novinky ze Slovácka v roce 2020.
Začal Regiontour v Brně. Slovácko je tady. A vy?
Slovácko nechybí na veletrzích cestovního ruchu. Zahájili jsme propagaci regionu v těchto dnech při veletrhu Regiontour v Brně. Najdete nás na stáncích jižní Moravy i východní Moravy. Další týden nás čeká veletrh Slovakiatour v Bratislavě. Přijďte se podívat na naši nabídku.
Na Slovácku začala sezona koštů pálenek
Od ledna do dubna patří Slovácko koštům, mezi kterými se vyjímají hlavně ty pálenkové. Jsou při nich k ochutnání tisíce vzorků. Tuto sobotu můžete navštívit vyhlášený košt pálenek spojený s koštem kysaného zelí v Mikulčicích. Další vyhlášené pálenkové košty přijdou na řadu velmi brzy. V úvodu února v Bukovanech u Kyjova, na konci února v Sudoměřicích, v březnu například ve Svatobořicích-Mistříně nebo ve Starém Městě. 
Čtěte více
Tip na výlet: zimní Slovanské hradiště v Mikulčicích
Možná to nevíte, ale Národní kulturní památka – Slovanské hradiště v Mikulčicích, je otevřena návštěvníkům i v zimě. Areál vybízí k romantickým procházkám a můžete se díky nové lávce přes řeku projít až na Slovensko. Ale domluvit lze i návštěvu stálé expozice. Zaměstnanci už také připravují první akce tohoto roku. 
Výzva: Vyfotíte Slovácko?
Jezdíte na výlety po Slovácku s foťákem v ruce? Rádi byste se o své fotky podělili, zejména v online prostředí? Napište nám! Pro více informací nás prosím kontaktujte na marketing@slovacko.cz
Více o památce
Jedinečné setkání tvůrců českého a japonského modrotisku
Jedinečnou akci hostila Strážnice ve dnech 9. – 10. 1. 2020. Zkušenosti s modrotiskem tam za účasti středoškoláků sdíleli odborníci z Moravy a Japonska. Konaly se přednášky či workshopy ve strážnické dílně. Vše bylo o to zajímavější, že modrotisková technika typická pro náš region má kořeny právě v Japonsku. 
Čtěte více
Hodonínská zoo překonala svůj rekord v návštěvnosti
Hodonínská zoologická zahrada zaznamenala v uplynulém roce rekordní návštěvnost. Bránu zoo loni překročilo 195 403 osob, přičemž rekord z roku 2018 (172 140 návštěvníků) byl pokořen již v první polovině září. Začátkem roku 2020 se návštěvníci mohou těšit na přírůstky u klokanů rudokrkých i obrovských a pravděpodobně u ovcí valašských a dalších kopytníků. 
Čtěte více
Nabídka akcí
na Slovácku
Téměř v každé obci Slovácka jsou nyní na programu plesy. Pokud máte ten svůj už vybraný a rádi byste na jinak zaměřené akce, můžete zkusit například jazzový koncert skupiny Aga Twardoch quartet v Kyjově nebo kurz snoubení vína a sýrů v Blatničce. Jestli jste příznivci sportu, můžete zkusit biatlon v Kunovicích. A pokud se chcete opravdu soustředit jen na plesy, co tak zkusit krojový ples ve Vlčnově, kde představí letošního krále?
Kolektiv Regionu Slovácko a Turistické asociace Slovácko
Tel. 775 004 523
Tel. 572 525 530
Facebook
www.slovacko.cz
Odhlásit se z newsletteru