Vážení kolegové z oblasti cestovního ruchu, přinášíme další novinky ze Slovácka.
Baťův kanál spouští rezervace na letní sezónu
Dovolená na hausbótu na Baťově kanálu je tak oblíbená, že se rezervace rychle plní, zvláště na prázdninové měsíce. Využijte příležitost, vyberte si svou loď a vysněný termín, rezervace jsou v plném proudu. Týdenní plavbu si lze užít také v měsíci červnu, prodloužené víkendy pak v květnu a září.
Více si přečtěte zde
Dobrovolnická akce: Přijďte si umýt letadlo
  Letecké muzeum v Kunovicích zve všechny ochotné dobrovolníky k účasti na již tradiční akci "U" aneb Přijďte si umýt letadlo. Tato dobrovolnická akce se uskuteční o víkendu 28. a 29. března. Zvaná je široká veřejnost. Každý může přijít tak, jak mu vyhovuje. Zapojit se na hodinku, dvě nebo i celý den. Odměnou za dobrý skutek pak bude jedinečná možnost prohlédnout si vystavené letecké poklady pěkně zblízka.
Čtěte více
Holiday world v Praze
s účastí Slovácka
V plném proudu je v těchto dnech veletrh Holiday world v Praze. Ani tam nechybí Slovácko. Propagujeme region spolu s dalšími destinacemi jihu Moravy. Přijďte se inspirovat pro dovolenou.
Památník lágru či Rochus zahájí sezonu 2020
Zimní přestávka končí, zahajujeme turistickou sezonu. Toto oznámení se brzy začne objevovat u památek Slovácka, které nemají otevřeno celoročně. Mezi prvními je to Památník Internačního tábora ve Svatobořicích-Mistříně. Sezonu zahajuje hned první březnový den. O víkendech můžete přijít navštívit místo s pohnutou historií. Třetí týden v březnu symbolicky zahájí sezonu Skanzen Rochus dnem otevřených dveří s větráním peřin, kdy při úklidu po zimě mohou pomoci i návštěvníci.
Ještě poslední košty pálenek a začínáme koštovat vína
Vrcholí období pálenkových koštů a brzy se na Slovácku přesuneme do sezony koštů vinných. V březnu a dubnu bude nabídka ochutnávek pálenek, macerátů či likérů pestrá. Hned v úvodu března jsou to košty v Dubňanech, Starém Městě nebo Svatobořicích-Mistříně. V úvodu dubna pak například vyhlášený košt v Radějově nebo Slavnosti oskeruší v Tvarožné Lhotě, kde si pochutnáte hlavně na oskorušovici.
Představujeme: vinné mošty ze Strážovic
Vinné mošty začala paní Válková ze Strážovic u Kyjova vyrábět v době, kdy chtěla svým vlastním dětem dopřát kvalitní zdravé pití. Dnes tvoří hlavní část její produkce. A čím jsou mošty ze Strážovic výjimečné? Na domácím trhu to jsou prakticky jediné odrůdové hroznové šťávy. Například vinný mošt Muškát Moravský získal zlatou hvězdu v nejprestižnější potravinářské soutěži Great taste awards ve Velké Británii.
Čtěte více
Fašanky jsou tady
Nejdelší fašank na Slovácku je ve Strání. Pětidenní festival masopustních tradic je letos od 21. do 25. února a místní ho letos ještě natáhnou tím, že už 15. února uspořádají košt slivovice. Podrobnosti si můžete přečíst ZDE. Ani další místa Slovácka se nedají zahanbit. Například Veselí nad Moravou bude mít při fašanku obří ryby.

Kolektiv Regionu Slovácko a Turistické asociace Slovácko
Tel. 775 004 523
Tel. 572 525 530
Facebook
www.slovacko.cz
Odhlásit se z newsletteru