{{gf_todaysdate}}
Účetní měsíčník č. 7/2020
Dobrý den {{df_salution}},

začaly prázdniny 2020, určitě nezvyklé prázdniny po období, kdy nebyla škola. Přestože jsou děti už od března doma a mají vlastně prázdniny, se rodiče určitě zaradovali, že končí on-line úkoly a suplování učitelských výkonů. Přiznám se, že jsem rodiče, hlavně maminky, obdivovala. Nebylo to zrovna snadné období, ani standardní.
A u nás?
Mezi závěrkami dokončujeme audity a nonstop pokračují naši specialisté. Stále běží celoroční ÚČTO-ACADEMY 2020, ukončený je Mzdový specialista 2020 a příští pátek 10. 7. 2020 končí Daňový specialista 2020. Takový „mazec“ tady u nás ještě nebyl. Odměnou pro nás jsou Vaše poptávky po ONLINEch. Vidíte přínos online světa a jeho výhody… Máme radost…
Nicméně se moc těšíme, že vzdělávací programy brzy skončí a je tu pro celý tým vidina odpočinku. Přespříští týden začínají naše portálové prázdniny. Ještě poslední předprázdninový webinář s Jirkou Klímou 9. 7. 2020 a dodělat poslední přiznání.

Přeji Vám krásný odpočinek po letošním půlroku. Byl jiný a nebude se opakovat. Všem nám přinesl hluboký vhled do všeho, do práce, do vztahů i do vlastního nitra.

Najděte svůj klid, neztraťte každodenní důvod se smát a také radost z maličkostí…

P.
Pěva Čouková
zakladatelka a ❤️ Účetního Portálu ®
STÁHNOUT UKÁZKU ÚČETNÍHO MĚSÍČNÍKU 
Citát:

Jen ta práce je plodná, která je radostná. 
Jen ta práce je radostná, která je dobrovolná."   
                          
Tomáš Garrigue Masaryk
CO PRO VÁS ZDARMA MÁME?
ČLÁNKY
Přinášíme vám další informace o novele daňového řádu. Původní návrh, jak jsme vás již informovali, přijat nebyl. Takřka obratem však byl Ministerstvem financí zpracován návrh nový, jehož podstatou je původní návrh upravený tak, že zohledňuje zásadní připomínky k jeho obsahu, vznesené jak v průběhu legislativního procesu opozicí, tak diskutované odbornou veřejností.

Barbora Bubeníčková
Vybíráme z předplatitelské sekce od balíčku Silver:
ČLÁNKY
Jaké jsou metody konsolidace? A kdy kterou z nich využít? Co je to konsolidační rozdíl? A goodwill? Po přečtení 3. části šestidílného seriálu ing. Daniela Horada, obsahující pro snadnější pochopení problematiky i několik příkladů, bychom v této oblasti měli mít jasněji.

Jana
Článek od paní Floriánové nám přináší stručný přehled toho, co přinese novela ZOK. Mluví o tom, že právnická osoba bude muset zplnomocnit jednu jedinou fyzickou, aby ji v její funkci voleného orgánu zastupovala.

Lucie
Autor: JUDr. Jaroslav Denemark
Víte, jaké změny přináší od 1. 7. 2020 novela občanského zákoníku v oblasti předkupního práva spoluvlastníků u nemovitostí, společenství vlastníků jednotek a smluvních pokut u nájmů bytů a domů? Vše se dozvíte v článku JUDr. Jaroslava Denemarka.

Jana
V textu si rozebereme podmínky pro osvobození příjmů z úplatného převodu cenných papírů u fyzické osoby a uvedeme si odlišné řešení zdanění příjmů z prodeje cenných papírů zahrnutých a nezahrnutých v obchodním majetku fyzické osoby.

Ivan Macháček
V druhé části článku JUDr. Ireny Fleischmanové, sestávajícího z několika otázek a odpovědí, se dotkneme ochranných známek, realitního zprostředkování, výkonu funkce odpovědného zástupce, ale třeba i provedení důkazu svědeckou výpovědí. Zaznamenali jste například, že činnost realitního zprostředkovatele je nově zařazena do ohlašovací vázané živnosti „realitní zprostředkování“?

Jana
Článek od paní Mgr. Loly Floriánové mluví o možnostech zaměstnání členů volených orgánů a vlivu novely ZOK na tyto smlouvy.

Lucie
V současné době je více než aktuální konání valné hromady virtuálně, tedy bez fyzické přítomnosti společníků na jednom místě či alternativně částečně za fyzické přítomnosti společníků a částečně online. Jak to vlastně funguje?

Lola Floriánová
V druhém dílu článku o stálých provozovnách od Ing. Otakara Machaly se dozvíme, jaké jsou typy stálých provozoven a konkrétně si je probereme. Jednotlivé typy jsou také vysvětleny na praktických příkladech, které vám pomohou si situaci představit v praxi.

Lucie
Autor: Ing. Vladimír Zdražil
Po „regulátorovi“ (viz minulá lekce) se v dnešní 16. lekci seznámíme s „competitorem“. Jak jej zničit či vytěsnit z trhu, Vám bohužel neporadíme, ale aspoň se naučíte o tématu hovořit v angličtině. A těm, které „competitor“ trápí opravdu hodně, se možná bude hodit i jedno neslušné slovo ze závěru lekce. A celá lekce je opět k dispozici i ve formě nahrávky autora Ing. Vladimíra Zdražila.

Jana
Autor: Ing. Vladimír Zdražil
V dnešní 17. lekci angličtiny pro oblast přeshraničních fúzí a akvizic se zaměříme na výraz "refer to st". Víte, jak se v angličtině odkázat na "paragraf 23 zákona o daních z příjmů"? A víte, co v češtině znamená "a problem with final installment collection"? Pokud ne a zajímá Vás to, čtěte dále anebo se rovnou zaposlouchejte do nahrávky autora, Ing. Vladimíra Zdražila.

Jana
AKTUALITY
NAŠE AKCE
NAŠE KNIHY
NAŠE ONLINE PROGRAMY
WEBINÁŘE
Chcete více? Objednejte si členství na Účetním Portálu.

Facebook        Youtube      Pěva na podcastech 