Vážení přátelé,
v rámci bilance sta let od vzniku moderního českého státu chystáme také pořady připomínající stoleté výročí získání volebního práva žen. Přijměte tedy pozvání na dvoudenní pásmo pořadů věnované – nejen – ženám. Uskuteční se v divadle Husa na Provázku ve dnech 30. a 31. května 2018.


MEETING BRNO ŽENÁM

V sérii debat se zamyslíme nad tím, kam se od roku 1918 posunula rovnoprávnost žen s muži a jaké je jejich postavení v současné české společnosti. S publicistou Jiřím Peňásem, historičkou Denisou Nečasovou a disidentkou Jarmilou Johnovou pohovoříme o proměnách postavení žen v době socialismu a po roce 1989. Nahlédneme na problematiku feminizace chudoby s dokumentaristkou Apolenou Rychlíkovou a zástupcem oceňovaného brněnského projektu
Rapid Rehousing Martinem Freundem. A spolu s redaktorkou časopisu Respekt Silvií Lauder a jejími hosty se zaměříme i na obraz žen v českých médiích.


ŽENY V UMĚNÍ

V rámci iniciativy I žárovka má sochu připomeneme význačné ženy, které v minulosti přispěly k rozvoji města Brna či jeho dobré pověsti v zahraničí. Výstava vás seznámí s jejich životními příběhy a umožní také hlasovat, která z žen by si nejvíce zasloužila sochu v brněnském veřejném prostoru – neboť v něm naneštěstí vedle mnoha pomníků mužům, zvířatům a věcem najdeme dosud pouze jedinou hrdinku naší historie. Při jedné z besed se budete moci setkat také se spisovatelkou a literární teoretičkou
Sylvií Richterovou, která do rodného Brna přicestuje z Itálie, kam v roce 1971 emigrovala. Na problematiku genderové rovnoprávnosti se však podíváme i s humorem. Čeká vás stand-up večer plný nekorektního humoru pod taktovkou moderátorky Adély Elbel a s hudbou femipunkové legendy Mucha.


Bližší informace o všech pořadech najdete na našich webových stránkách.


Přidejte se!

Chcete se zapojit do příprav festivalu? Přidejte se k nám! Hledáme dobrovolníky a nabízíme nejen práci, ale také zábavu a množství inspirativních setkání, které možná ovlivní celý váš příští život!


Máme nový spot! 

Chcete zjistit, co vás čeká v programu letošního festivalu Meeting Brno? Nechejte se naladit naším zbrusu novým spotem z dílny výtvarného umělce Matěje Smetany. Shlédnout ho můžete zde.

Mohlo by vás zajímat

Festival Meeting Brno se koná s laskavou podporou statutárního města Brna.
Facebook     
Nezobrazil se Vám email správně? Otevřít v prohlížeči
info@meetingbrno.cz