Vážení přátelé,
hlavní hostující zemí letošního festivalu je Rakousko. Za uplynulým stoletím se tak ohlédneme spolu s řadou významných osobností, z nichž si vám dovolujeme některé již nyní představit:

ZLOMOVÉ OKAMŽIKY: RAKOUSKO A ČESKO (1918–2018)

Když v roce 1918 vznikly na troskách Habsburské monarchie nové státy, bylo Československo považováno za vítěze, zatímco (německé) Rakousko se řadilo mezi poražené. Sto let poté Československo neexistuje a Rakouské republice se úspěšně podařilo vytvořit si vlastní národní povědomí. Nad odlišným vývojem obou sousedních států, ale i nad perspektivami příštích dní se zamyslíme v diskusi s rakouským historikem Niklasem Perzim z Centra pro výzkum migrace v St. Pölten.

Jeho hosty budou publicista a signatář Charty 77 Přemysl Janýr, historička Rakouské akademie věd Hildegard Schmoller a historik Václav Šmidrkal.
Diskuse se uskuteční 1/6/2018 v kavárně PRAHA a bude tlumočena.

POŘADY RAKOUSKÝCH SPISOVATELŮ

Ve spolupráci s Moravskou zemskou knihovnou, Literaturhausem Wien a Österreich Institutem Brno jsme pro vás připravili setkání s rakouskými autory. Budeme s nimi hovořit nejen o jejich tvorbě, ale i o aktuálních společenských tématech, která se v literatuře odrážejí. Setkáme se s rakousko-českým spisovatelem Michaelem Stavaričem, rodákem z Brna, který kdysi s rodinou odešel do rakouské emigrace. Také s Evou Rossmann, autorkou zabývající se postavením žen, a Peterem Rosei,
autorem četných společensko-kritických románů, divadelních a rozhlasových her, esejů a povídek. Setkáme se i s rezidenčním spisovatelem festivalu, Johannesem Hoffmannem, který představí svůj brněnský projekt založený na rozhovorech s obyvateli města. Večery moderuje žurnalista a komisař prezentace ČR v Lipsku 2019 Martin Krafl. Podrobnosti o pořadech naleznete zde.


Přidejte se!

Chcete se zapojit do příprav festivalu? Přidejte se k nám! Hledáme dobrovolníky a nabízíme nejen práci, ale také zábavu a množství inspirativních setkání, které možná ovlivní celý váš příští život!

Pamatujete? 

Chcete si připomenout loňský festival? Vzpomenout na krásnou stavbu Meeting Brno Point a na množství akcí, které během festivalu proběhly? A už jste viděli náš spot? Pokud ne, mrkněte sem.
Mohlo by vás zajímat

Festival Meeting Brno se koná s laskavou podporou statutárního města Brna.
Facebook     
Nezobrazil se Vám email správně? Otevřít v prohlížeči
info@meetingbrno.cz